Ekonomi

Ankara’da sıcak saatler: Akşener yeniden masaya oturdu

Son dakika!

Millet İttifakı bugün cumhurbaşkanı adayını açıklayacak.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in cuma günü yaptığı açıklamayla başlayan hareket bugün de devam ederken, ittifakın bu akşam cumhurbaşkanı adayını açıklaması bekleniyor.

İmamoğlu ve Yavaş’tan ziyaret

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in parti yöneticileriyle görüşmek üzere genel merkeze gideceği haberinin ardından İBB Lideri İmamoğlu ve ABB Lideri Yavaş da Genel Merkez’e gitti. İki başkan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla GÜZEL Parti Genel Merkezi’ne gitti.

Ziyaretin ardından açıklama

Ziyaretin ardından İmamoğlu ve Yavaş açıklama yaptı.

İmamoğlu, “Bugün bu çok önemli süreçte çok değerli Mansur Yavaş ile değerli İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’i ziyaret ettik. Kılıçdaroğlu’nun bilgi birikimi ile bu ziyareti gerçekleştiriyoruz.” söyleyerek; Yavaş, “Bizim bu olayları masada seyretme imkanımız yok. Önümüzde seçim var. Milletimiz ayrılığa tahammül edemez.”terimleri kullandı.

Akşener’den yeni öneri: İki isim yardımcı olur

İmamoğlu ve Yavaş’ın ziyaret niyetleri GÜZEL Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun açıklamasıyla netlik kazandı. Zorlu, Akşener’in İmamoğlu ve Yavaş’a başkan yardımcısı olmaları için teklif gönderdiğini söyledi. Zorlu, Akşener’in teklifini önümüzdeki saatlerde Kılıçdaroğlu’na ileteceğini de kaydetti.

Akşener geri döndü

İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüştüğünü belirterek; Akşener, bu görüşmenin ardından Saadet Partisi binasında yapılacak Millet İttifakı toplantısına katılmak üzere yola çıktığını söyledi.

mackaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu