Haber

Depremzedeler sosyal ve sportif faaliyetlerle moral buluyor

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen çocuklar için sosyal ve sportif etkinlikler düzenlendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Gençlik ve SporHizmetler Müdürlüğü depremin ilk anından itibaren depremden etkilenen ailelerin hizmetine Talaytepe Kapalı Spor Salonu’nu hizmete açtı.

Çocukların içinde bulundukları şiddet sürecini atlatmaları için spor ve oyun temelli sosyal destek faaliyetleri yürüten gruplar, çocukların yaşadıkları şiddet sürecini yenmeleri için eğitmenler eşliğinde fotoğraf, yüz boyama, akıl ve zeka oyunları gibi etkinlikler düzenliyor. kaygıları giderin ve sosyalleşin.

Yarışlara katılan çocuklar keyifli vakit geçirdiler.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediyesi Teknik Direktörü ve milli sporcu Amine Akçakmak, eğitici oyunlar ve spor faaliyetleri ile çocukları depremin olumsuz etkilerinden uzak tutmaya çalıştıklarını belirtti.

Akçakmak, “Depremden çocuklar etkilendi, çoğu evinden uzakta kaldı. Psikolojik olarak etkilenen çocuklara destek olmaya çalışıyoruz. Çocuklarla birlikte eğleniyoruz, birlikte güzel vakit geçiriyoruz. Onlara kavuşmaya çalışıyoruz. deprem psikolojisi dışında.” terimleri kullandı.

Ailesiyle birlikte tesiste kalan Şenay Alan da yeğeninin faaliyetler sayesinde ruhen daha iyi duruma geldiğini ifade etti.

14 yaşındaki Turan Akdeniz, yarışlara katıldığını ve güzel vakit geçirdiğini söyledi.

-Siirt

Siirt Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün hizmetinde bulunan gezici kütüphane otobüsü Adıyaman’da depremzedelerle buluştu.

Çocukları otobüste ağırlayan ve gezici kütüphanenin faaliyetleri hakkında bilgi veren gruplar, çeşitli hediyeler dağıttı.

Ekipler, çocuklarla fotoğraf çektirdi ve onlara ikramlarda bulundu.

Etkinliğe deprem bölgesindeki arama kurtarma ekipleri de ilgi gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu