Haber

Tekirdağ’da yazlık evler depremzedelere açılıyor

TEKİRDAĞ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde yazlık sahipleri evlerinin kapılarını depremzedeler için açtı. Başkan Hikmet Ata, “Talebimize olumlu yanıt verildi. Kendilerine ait eşyalı villalarını verdiler, bazıları sıfır binalarını satmaktan vazgeçti. Ayrıca çekyat, yatak, yorgan gibi bazı ihtiyaçları da karşıladık.”

Turizm amaçlı Marmaraereğlisi ilçesinde kaymakamlık ve belediye, yazlıkların depremzedelere açılması için çalışma başlattı. Marmaraereğlisi Belediyesi’nden yazlık sahiplerine, “10 ilde büyük tahribata yol açan iki ayrı deprem felaketinden etkilenen kardeşlerimizin içinde bulundukları olumsuz duruma kadar yazlıklarını depremzedelerimize açmak isteyen vatandaşlarımız,” mesajı gönderildi. Marmaraereğlisi kaymakamlığımız veya belediyemiz ile iletişime geçebilirler.”

Villa sahiplerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi mesaja olumlu yanıt verdi.Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Çet, “Talebimize güzel yanıt geldi. Yepyeni binalarını tahsis ettiler.Yatak, çekyat, yorgan gibi.İhtiyaçlarının bir kısmını da karşıladık.Vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.Şu ana kadar 300 kişiyi ağırladık.Kaç kişi daha gelir bilinmez. . Gelenlerin hepsini ağırlamaya çalışacağız” dedi.

Marmaraereğlisi Yazlık Evleri Derneği Başkanı Ali Karabulut, ilçede 12 bin 600 yazlık evinin bulunduğunu söyledi. Kaymakamlık ve belediyenin talebi üzerine sahiplerine duyuru yaptıklarını anlatan Karabulut, “Sitenin 12 bin 600 sakinine hemen duyuru yaptık. Aralarında dönüşlerin olması bizi çok sevindirdi. şu an 20’ye yakın depremzede aileyi sitemizde yakınları ağırlıyor.300’e yakın aile şu an belediye ve kaymakamlığın bilgisi dahilinde yazlıklara yerleşti.Ev sahiplerinden güzel dönüşler var.” Bütün masraflarını karşılamak için gelip evlerimize yerleşsinler.’ Türk milleti çok hassas bir millettir açtılar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu